23.8 C
Скопје

Tag : 16 оздравени

Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете кои намирници треба да ги конзумирате во текот на летото за да се освежите!

Слободен Печат
Есента полека се приближува, но топлината не престанува. Многумина прибегнуваат кон сите можни начини на ладење и почесто остануваат во климатизирани простории, но и исхраната...
Вести Македонија

Вкупно 16 оздравени и 22 нови случаи со Ковид-19 во последните 24 часа во земјава

Слободен печат
Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 16 оздравени пациенти во: Скопје-8, Прилеп-2, Струга-2, Велес-2, Гостивар-1 и Кратово-1. Во ГОБ „8...