• храна

Рецепт за сладолед од капини и банана: Покрај неодоливиот вкус, полн е и со витамини

Уживањето во сладолед никогаш не било повкусно од кога ќе се спојат сочните банани и освежителните капини. Ова е вистинско уживање за сите љубители на слатките задоволства. Еве како едноставните состојки може да се претворат во вкусен и здрав десерт. Состојки за 2 лица: – 6 банани (претходно сецкани и замрзнати) – 2 лажици капини …

Рецепт за сладолед од капини и банана: Покрај неодоливиот вкус, полн е и со витамини Read More »