Tag : skopje

Хроника

Подобрена е состојбата во истражниот затвор „Скопје“

МИА Агенција
Директорот на КПУ Затвор „Скопје“ Есад Рахиќ денеска истакна дека во споредба од пред шест месеци, состојбата во затворот е многу подобра. Тој посочи дека...
Вести Скопје

Повисоки плати и нови униформи бараат полицајците во државава

Слободен печат
Под мотото „И јас имам право на достоинство”, на протестен марш групата ќе се собере кај трговскиот центар „Мавровка”, од тука ќе маршираат кон „Веро”,...
Вести Скопје

Мерлин ќе ги забавува скопјани за Нова Година: Шилегов ја откри и цената (ВИДЕО)

Слободен печат
На 75 дена до почетокот на новата година, Град Скопје одлучи да не ја крие ѕвездата на вечерта, за дочекот на 2020 година. Станува збор...
Хроника

Мртов маж најден на пат

Горан Наумовски
Безживотно тело на 67 – годишен маж е најдено покрај пат во тетовското село Рогачево вчера околу 16 часот, соопшти денеска СВР Тетово. На телото...
Вести Некатегоризирано Скопје

Акција за чистење на отпадот кај Центарот за зависности

Слободен печат
Општина Кисела Вода во соработка со невладините организации ХОПС и „Доверба” спроведе голема акција за расчистување на отпадот одложен кај Центарот за зависности. – Сезонските...