• сад

Кирби: Неиспраќањето помош за Украина е божиќен подарок за Путин

САД синоќа испратија дополнителни 175 милиони долари воена помош за Украина, претходно авторизирана од претседателот Џо Бајден, но од неговата администрација укажаа дека тоа се последните залихи и очекуваат Конгресот да го одобри новиот пакет помош до божиќните празници, кој што синоќа не помина во првото гласање во Сенатот. Како што изјави портпаролот на Советот …

Кирби: Неиспраќањето помош за Украина е божиќен подарок за Путин Read More »