29 C
Скопје

Tag : marihuana

Хроника

Скопјанец со мотор разнесувал дрога

Горан Наумовски
Јавното обвинителство од Скопје извести дека започнало истрага против 22-годишен скопјанец кој е осомничен дека сторил кривично дело неовластено производство и пуштање во промет наркотични...
Хроника

Обвинение за дилер на „мара“ од Скопје

Сто триесет и три грама марихуана е најдена во куќа на 39-годишен скопјанец. Тој вчера од Јавното обвинителство заработи обвинителен акт за сторено кривично дело...