Tag : magazin

Забава Магазин

Одмор на Карибите: Вилијам и Кејт потрошиле богатство на луксузната вила (ФОТО)

Слободен печат
За да ја изнајмат луксузната вила „Антилес“ на Карибите принцот Вилијам и Кејт Мидлтон потрошиле вистинско богатство. Вилата е изградена во 2016 година и е...
Магазин Семејство

Нивната култура е речиси недостижна: Трикови за воспитување на децата од јапонските родители (ВИДЕО)

Слободен печат
Јапонските деца се најпознати по нивната љубезност, пријателски и искрен однос, кој тешко можете да го сретнете на друго место во светот. Нивната култура е...
Забава Магазин

Мистериозна болест во популарно летувалиште: Млад пар умрел за неколку дена

Слободен печат
Млад брачен пар на 22 мај отпатувал на Фиџи на годишен одмор, а според локалното Министерство за здравје, за само неколку дена умреле од непозната...
Забава Магазин

ИЗГЛЕДА КАКО СОВРШЕНО УМЕТНИЧКО ДЕЛО: Портретот кој крие неверојатна тајна! (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога ќе ја погледнете фронтално, оваа слика изгледа како еден сосема обичен портрет. Но кога ќе му се приближите и погледнете од страна, тогаш ќе...