• жртви

ВИДЕО: Експлозија во фабрика во Индија, има жртви

Во експлозија на резервоар за складирање загинаа седум лица, а повредени се 24 во фабрика на индискиот производител на специјални хемикалии Aether Industries во западниот пристанишен град Сурат, потврди компанијата. Причината за експлозијата допрва ќе се утврдува, изјави претставникот на градската противпожарна служба Омпракаш Мишра, иако пожарот што го предизвикал е изгаснат. Дваесет и четворица …

ВИДЕО: Експлозија во фабрика во Индија, има жртви Read More »