• жртви

За еден ден прегазени четворица – пешаците се најчести жртви во сообраќајните несреќи

МВР соопшти дека вчера во 11.40 часот е пријавено дека во Струга на улицата „Партизанска“ возило „мерцедес“ управувано од Н.Б.Б.(55) од струшкото село Лабуништа удрило во М.Ч.(54) и С.З.Ч.(53) двајцата од Струга. Во несреќата со тешки повреди се здобил М.Ч., а со телесни повреди се здобила С.З.Ч., констатирани во Медицинскиот центар во Струга. Извршен бил …

За еден ден прегазени четворица – пешаците се најчести жртви во сообраќајните несреќи Read More »