20 C
Скопје

Tag : ВМРО – ДПМНЕ

Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: За сите има вакцини за Македонија не

Слободен печат
Бројката на починати од корона се движи кон 3.500, бројката на новозаразени секој ден се зголемува, газиме во третиот бран, сите се вакцинираат, ама не...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ: Каракачанов лаже дека имаме бугарски државјанства

Соња Христовска Угриновска
ВМРО-ДПМНЕ најостро ги демантира, како што велат, лагите кои Красимир Каракачанов ги објавува на својот фејсбук профил и посочуваат дека ниту еден од посочените функционери...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Власта имаше можност во изминатите четири години да направи многу за енергетската ефикасност во корист на граѓаните

Слободен печат
Собранието попладнево во рамки на 20. седница го разгледа Предлог- законот за задолжување со заем кај Меѓународната банка за обнова и развој – Светска банка...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Заев кажува басни за широката коалиција

Слободен печат
„Предлогот на Заев за техничка влада во која тој ќе ги определува нејзините членови од опозицијата, а тој самиот да остане премиер е сламка за...
Вести Македонија

Заев: Предлогот за широка коалиција е до сите партии и се однесува за сега или после изборите

Слободен печат
 Предлогот за широка коалиција е до сите партии и се однесува на периодот сега, периодот после локалните избори, после следните редовни парламентарни избори или кога...
Вести Македонија Слајдер

Алијанса на Албанците и Алтернатива нема да ги поддржат ВМРО-ДПМНЕ за поништување на Законот за попис

Слободен печат
Пратеничката група на Алијанса на Албанците и Алтернатива денеска реагираше дека прашалникот за попишување на дијаспората не е во согласност со членот 34 од Законот...
Вести Македонија Слајдер

Василевска од ВМРО-ДПМНЕ поднесе Предлог-закон за престанување на важење на Законот за попис

Слободен печат
Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесе Предлог на закон за престанување на важење на Законот за попис, по итна постапка. – Како пратеници...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Оваа Влада не е способна улична сијалица да смени, а не пак да организира сложена статистичка операција

Слободен печат
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, реагира дека почетокот на попишувањето на дијаспората повторно на дело покажал дека власта е неспособна да спроведе сложена и важна...
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ прашува: Дали Мијалков во Обвинителството е донесен со владин црн пасат?

Слободен печат
Опозициската ВМРО-ДПМНЕ денеска преку соопштение излезе со нови детали  за, како што ја нарекуваат, коалицијата на премиерот Зоран Заев со поранешниот директор на УБК, Сашо...
Вести Македонија

Мисајловски: Да ги тргнеме овие луѓе кои ја однесоа Македонија во бездна

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски по посетата на граѓаните во општина Ѓорче Петров изјави дека системот во Македонија е на клиничка смрт и ништо не функционира....