• американски конгресмен

Американски конгресмен и неговото семејство со оружје во рака пред божиќна елка, неколку дена по масакрот во Мичиген

Американски конгресмен во саботата објави фотографија на која тој и неговото семејство позираат со пиштоли околу новогодишна елка, само неколку дена по пукањето во средно училиште во Мичиген и убиството на четворица тинејџери, пренесува Ројтерс. „Среќен Божиќ! П.С. Дедо Мраз, донеси ни муниција“, напиша републиканскиот конгресмен Томас Маси од Кентаки на Твитер покрај објавената фотографија. …

Американски конгресмен и неговото семејство со оружје во рака пред божиќна елка, неколку дена по масакрот во Мичиген Read More »