Таен состанок во Мадрид, на Реал му е понудена размена тешка 300 милиони евра

Шефовите на Реал и на Тотенхем имале средба во Мадрид.

Во Мадрид вчера е одржан состано помеѓу шефовите на Реал Мадрид и на Тотенхем, јавуваат шпанските медиуми. Состанокот требаше да биде таен, но новинарите успеаја да откријат за средбата.

Делегациите ги предводеа претседателите Флорентино Перез и Даниел Леви, а тема на разговорот беше и зимскиот и летниот преоден рок.
Според медиумите, Леви во Мадрид дошол по својот поранешен играч, Герет Бејл, а за возврат го понудил најдобриот играч на Тотенхем, Хари Кејн. Притоа првиот човек на Тотенхем побара голема сума на пари кои Реал Мадрид треба да доплати за реализација на трансферот.

twitter/UEFA2020

Проблем во преговорите може да претставува проценката на вредноста на фудбалерите. Англиските медиуми пишуваат дека Леви сака да го продаде Хару Кејн за да ги амортизира трошоците за изградбата на новиот стадион кој го чинеше Тотенхем повеќе од милијарда евра.

Прочитајте и...  Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Во Тотенхем сметаат дека летниот преоден рок е идеално време да се продаде најдобриот и најскап фудбалер, а Леви за него бара најмалку 250 милиони евра.

Реал Мадрид сака да го ангажира Кејн, но не му се допаѓа цената. „Кралевите“ ќе ја прифатат споменатата бројка доколку Тотенхем ја прифати нивната проценка на вредноста на Герет Бејл, која изнесува околу 110 милиони евра.

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет − два =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат