Тачи бара Финансиска полиција да истражува трансфер на пари од Иран

Лидерот на ДПА Мендух Тачи од лидерот на СДСМ Зоран Заев ја побарал Финансиската полиција за да влезе во владата, пренесе „Фокус“.

Како што објави албанскиот портал Газета Експрес, Тачи сака да ги истражува трансферите на пари од Иран и Катар.

Инаку, пред изборите лидерот на ДПА ја обвини Алтернатива на Африм Гаши дека се финансира со пари од Блискиот Исток.

Прочитајте и...  Митаракис: Одговорните за пожарот во Мориа ќе се соочат со грчката правда, затвор па протерување

Прочитај повеќе

Апокалиптични сцени во Русија: Мртви птици паѓаат од небо во областа Саратов (ВИДЕО)

Слободен печат

Врховен суд уште не го доставил предметот ,,Тенк” до Кривичен, Арслани апелира на трпение

Слободен печат

Сугарески го прислушкувале осум години

Горан Наумовски

Мицкоски со кадри на Груевски ќе го руши Заев

Весна Тодоровска

Богоев: Конечно добивме нов лик на градинката „Мајски цвет” во Тафталиџе 1

Слободен печат

ВО ЖИВО: Пресконференција на МЗ, Венко Филипче

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

СЗО: Речиси два милиона новозаболени со ковид-19 во светот за една недела

Слободен печат

Утре без вода дел од корисниците од општина Чаир

Слободен печат

Маричиќ – Тимоние: Франција е силен поддржувач за брз почеток на преговорите со ЕУ

Слободен печат

Кризата засега не влијае врз депозитите: Граѓаните не чепнале по заштедите, ама бараат повеќе кредити

Весна Дамчевска

Пановски: Податоците да не се кријат, има начини како да се намали смртноста од ковид-19

Зонско паркирање во Карпош нема и цела година по маалскиот референдум