Табела на медали: Дејан Георгиевски ја стави Македонија меѓу освојувачите на трофеи

Македонија конечно дочека да биде на листата на освојувачи на медали на едни Олимписки игри и тоа благодарение на 22-годишниот таеквондист Дејан Георгиевски. Георгиевски го освои сребрениот медал во категоријата над 80 килограми, тој во финалето загуби од првиот фаворит Ларкин од Русија со 15:9. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber На листата на … Продолжи со читање Табела на медали: Дејан Георгиевски ја стави Македонија меѓу освојувачите на трофеи