Таа му беше ментор, а тој ја изневери: Кејт Мидлтон најмногу страда од заминувањето на Хари - Слободен печат

Таа му беше ментор, а тој ја изневери: Кејт Мидлтон најмногу страда од заминувањето на Хари

Овие денови сите очи се вперени кон Бакингемската палата.

Сите пишуваат за тоа како принцот Вилијам е повреден со одлуката на неговиот брат да ја напушти должноста како член на кралското семејство, но никој не ги спомнува чувствата на Кејт Мидлтон.

„Кога принцот Хари беше слободен, немаше никакви проблеми. Вилијам секогаш беше тука за него, како и Кејт. Кејт сега се чувствува премногу повредено. Пред Хари да се венча со Меган, Кејт му беше некаков вид на ментор, а сега не може да поднесе тоа што нејзиниот маж е толку вознемирен поради целата оваа ситуација“, вели добро информираниот извор.

„Вилијам направи се што беше во негова моќ да му помогне на братот за сите овие години и сега се чувствува изневерен со овие себични постапки на брат му. Тој смета дека Хари го погазил секој совет кој постариот брат му го дал“, додава истиот извор, пренесуваат странските медиуми.

Прочитај повеќе

Градоначалникот на Велес: Лошо е што овој град стана лидер по фејкњуз во светски рамки

Слободен печат

Над 200 Италијанци илегално користеле социјална помош

Слободен печат

Тасева: На секој што дома ќе му остане храна од ручек, вечера, прослава, да ја сподели со оној кому е најпотребна

Слободен печат

Путин за советници постави дел од поранешните министри

Слободен печат

Импичментот може да му наштети и на Трамп и на кандидатот на демократите за претседателските избори

Слободен печат

Тасев: Политичарите го кочат бизнисот бидејќи не создаваат услови за добар бизнис

Слободен печат

Остави Коментар

seventeen + 13 =

Прочитај повеќе

Палестина ја отфрли мировната иницијатива на САД

Слободен печат

Меркел пристигна во Турција, ќе разговара со Ердоган за решавање на конфликтите во Либија

Слободен печат

Студенти иноватори на скејтборд за деца со посебни потреби: Не сакаме да заминеме од земјата

Слободен печат

Командир Симоновски во Скопски агол: Несовесните граѓани и покрај апелите не ги чистат своите оџаци

Слободен печат

Јованчевски: Во три дена на едно место- музика, книжевност, филм, театар

Слободен печат

Хакирани грчките владини сајтови

Слободен печат