ТАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ЗА НЕА БИЛА СЕ: Дали знаете како Аркан и Цеца меѓусебно се шегувале?

Цеца тврди дека Аркан во семејната атмосфера бил сосема поинаков од тоа што на прв поглед изгледал.

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан се венчаа во далечната 1995 година, па потоа ги добија и своите две деца, Вељко и Анастасија. Иако одамна го загуби сопругот, Цеца секогаш носталгично зборува за нивната љубов и заедничките спомени.

Во една прилика Цеца откри дотогаш непознати детали, односно, како тие двајца меѓусебно се шегувале.

„Јас него го нарекував Буцко, тој мене Цецко. Ми нудеше сигурност каква што жените сакаат. Се фалеше дека сум го „фатила“ на слатки, купувајќи му чоколадо. Не, Аркан на мене ми купуваше чоколадо. Запознав едно сосема поинакво суштество од тоа што го замислував. Јас него прва го бакнав! Аркан навистина беше строг, но само кон војската! Беше сосема поинаков човек во приватниот живот, тој беше неверојатно добра душа“, гордо раскажа Цеца.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат