Таа е новата Мис на светот, Македонија и оваа година без претставничка (ВИДЕО)

Преубавата Тони Ен Син (23) од Јамајка е новата Мис на светот на изборот кој вечерва се одржа во Лондон.

Круната за најубава жена на светот и ја предала манекенката од Мексико Ванеса Понче де Леона, минатогодишната најубава жена на светот.

Последен пат оваа титула ја понела девојка од Јамајка во 1993 година.

Прва придружничка е прогласена Офели Мезино од Франција, додека трето место зазеде Суман Рао од Индија.

Прочитајте и...  Хорор во Лондон: Кран висок 20 метри падна и преполови куќи во центарот на градот (ВИДЕО)

Инаку нашата земја и оваа година остана без своја претставничка на најпрестижниот избор за убавина. Лиценцата од Македонија за овој светски избор ја има Лидија Велковска.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат