Таа е неговата најголема поддршка! Сестрата на Лука Јовиќ преживеала леукемија и денеска е вистинска убавица! (ФОТО)

Сигурно многу луѓе низ светот знаат за Лука Модриќ, фудбалерот на Реал Мадрид, инаку бисер на српскиот фудбал, но малкумина знаат низ што се има поминато момчето кое од летово го носи дресот на најпознатиот клуб на светот.

Низ многу тешкотии поминал Лука и неговото семејство додека растел, а секако најтешко им било кога им е соопштено дека неговата сестра, Милјана боледувала од леукемија.

За тие моменти неколку пати зборувал и лично Лука.

– Кога имав девет или десет години мојата сестра се разболе. Ни кажаа дека има леукемија. Многу време помина во болница и тој момент ги обележи нашите животи. Семејството ни беше разделено, мајка ми беше со сестра ми во болница, а јас со татко ми и дедо ми на тренинзи во Ѕвезда. Беше тешко. Се сеќавам на тоа секогаш кога ќе се вратам од Белград во Батар после натпревар. Еден ден по патот татко ми ги зема чичко ми и еден друг роднина. Не знаевме што се случува, упаднавме на прослава. Дома сестра ми ни покажа документ на кој пишуваше дека е излечена…

И благодариме на Господ, Милјана успеа да ја победи тешката болест, па во меѓувреме порасна во вистинска убавица.

Погледнете како изгледа денес Милјана:

 

View this post on Instagram

 

#halamadrid ⚽️⚽️⚽️

A post shared by Milijana Jovic (@milla_jovic) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milijana Jovic (@milla_jovic) on

 

View this post on Instagram

 

Happy from within 💫

A post shared by Milijana Jovic (@milla_jovic) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milijana Jovic (@milla_jovic) on

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат