Таа е најконтроверзната македонска пејачка: Се слика гола и симулира се*с со сладолед (ФОТО) - Слободен печат

Таа е најконтроверзната македонска пејачка: Се слика гола и симулира се*с со сладолед (ФОТО)

Дефинитивно битолчанката Принцес Донатсу како што се потпишува секаде е најконтроверзната пејачка која се појавила на македонската музичка сцена.

Кој тоа таму настапува? Бидејќи сите ги кренале телефоните за да снимаат! Како гром од ведро небо, македонската сцена се запозна со Принце$$ Донатсу.

„Пристојно ситуиран живееш на брдата
девојкати не следи ама нема инстаграм
не ми се јави јас те чекав со чупината
последна шанса и се враќам пак во Битола
ќе доминирам кога газам по широк сокак
и тогаш нема својот инбокс да го проверам

Не ми се јави јас те чекав со чупината
последна шанса и се враќам пак во Битола”

Пеејќи ги овие стихови по гаќички во хотелска соба, новата принцеза на современото музичко изразување, за само неколку часа имаше рекордна бројка од прегледи на Youtube, и се разбира, многу позитивни и негативни коментари. Но, тоа не е битно сега. Битно е дека каде и да настапува Донатсу, таа е во центар на вниманието, барем според она што може да се забележи од социјалните медиуми. Иако зад себе има само 2 видеозаписи, чупево е на пат за многу повеќе, бидејќи автентичноста секогаш се памети, па така Кика веќе има свои обожаватели кои дефинитивно знаат дека Принце$$ Донатсу е многу повеќе од девојче што се соблекло пред камера (и притоа добило лоши коментари, бидејќи во ред е кога сите светски ѕвезди го прават тоа, ама кога девојче од тука блика со самодоверба и доловува битна порака преку креативно изразување, првото прашање е „На што дроги е малава”).

Прочитајте и...  Славните дами воодушевија: Најубавите аутфити од доделувањето на MAC наградите (ФОТО)
Дефинитивно битолчанката Принцес Донатсу како што се потпишува секаде е најконтроверзната пејачка која се појавила на македонската музичка сцена. Покрај нејзиното активно учество во „Фчерашни новости”, Кика успева преку сарказам и хумор и во своите стихови да го избегне cheesy изразувањето и да долови поента. Проникливоста, автентичноста и искреноста на младата Донатсу е совршена комбинација која создава песни и спотови кои ќе котираат високо и на балканската сцена (пред само неколку дена, забележавме дека Донатсу беше на стори кај MAC – Music Awards Cerenomy, што најверојатно значи дека на второто издание на престижната манифестација, нашата млада креативка ќе ја добие и првата номинација во некоја од категориите, што е навистина за поздрав!)
(Фото: Инстаграм)
Напред чупе!

 

Прочитајте и...  Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор
(Фото: Инстаграм)

Прочитај повеќе

Фатална Колумбијка која мами воздишки кај мажите ширум светот (ФОТО)

Слободен печат

Бијонсе со шлиц до колковите и длабоко деколте ја надмина конкуренцијата! (ФОТО)

Слободен печат

Дара Бубамара ги има најголемите гради на естрадата, а еве ја пред операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Жените конечно признаа: Каков тип на мажи им се допаѓаат најмногу?

Слободен печат

Ана Николиќ во егзотично издание што го „запали“ Инстаграм! (ВИДЕО)

Слободен печат

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

13 + sixteen =

Прочитај повеќе

Блејк Лајвли како божица искочена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Наташа Беквалац како што не сте ја виделе досега: Кафена коса и наочари за гледање! (ФОТО)

Слободен печат

Брајант и Коелјо заедно пишувале книга за децa: Кога слушнал дека загинал, писателот решил сѐ да избрише

Слободен печат

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Слободен печат

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Слободен печат