СЗО: Следи нов сој на коронавирусот, варијантата Ми

Светската здравствена организација (СЗО) ја следи новата варијанта на коронавирусот, наречена „Ми”, која првпат беше идентификувана во Колумбија во јануари, објави Светската организацијата доцна синоќа . Новата варијанта со научно име Б.1.621 досега беше класифицирана како „варијанта што треба да се следи”, наведува СЗО во својот неделен епидемиолошки билтен за еволуцијата на пандемијата на коронавирусот. … Продолжи со читање СЗО: Следи нов сој на коронавирусот, варијантата Ми