8 C
Скопје

Свршеникот на Џенифер Лопез сподели интимни моменти од Денот на благодарноста

Алекс Родригез објави фотографии од семејството Родригез-Лопез од нивната интимна прослава за Денот на благодарноста. Тој ги потсети своите пријатели и обожаватели за суштинското значење на овој празник.

Родригез на својот профил на социјалната мрежа Инстаграм сподели фотографија со неговата свршеница Џенифер Лопез (51), нејзините 12-годишни близнаци Еме Марибел и Максимилијан како и неговите ќерки Ела и Наташа.

Поранешната ѕвезда на бејзбол клубот „New York Yankee“, Алекс Родригез (45) покрај фотографиите сподели и многу убава порака за празникот.

Оваа година, повеќе од кога било, Денот на благодарноста носи посебно значење за сите нас… Дури и во најпредизвикувачките времиња, треба да бидеме свесни за нашите благослови и да го славиме она што го имаме. Бидете благодарни за семејството. Бидете благодарни за пријателите. Бидете благодарни за луѓето што прават промена во нашите животи“, напиша тој.

Прочитајте и...  Лиса Симпсон пред Камала Харис: Дали „Симпсонови“ ја предвидоа победата на првата жена потпретседател на САД?
Instagram
Instagram

Поранешната бејзбол ѕвезда сподели и фотографија со Лопез и нејзината ќерка Еме и напиша „Ги сакам овие девојки!“.

Родригез во интервју за „People“ разговараше за неговата врска со Ела и Наташа, велејќи дека обожава да поминува време со нив. Но, девојките понекогаш малку се „заситуваат“ од него.

Обично се обидуваат да ме исфрлат од кујната. Не се снаоѓам најдобро и тие брзо ме потсетуваат на тоа“, изјави Родригез.

Како што се случува со многу семејства за време на пандемијата на коронавирусот и за семејството на Родригез тоа значело повеќе време поминато дома и во кујна.

Во последно време имавме многу повеќе време за семејството и за готвење дома“, рече тој.

Прочитајте и...  ФОТО | 35 години оваа куќа ја чувала поранешната жена на Доналд Трамп: Еве како изгледа новата резиденција на Меланија Трамп!
Instagram
instagram

Како и многумина луѓе низ светот, Лопез и Родригез сепак успеале да најдат светла точка во ова предизвикувачко време. Тие, едноставно почнале повеќе да уживаат во семејните вечери. Пејачката изјави дека пред карантинот, оброците со семејството не биле толку чести.

Тоа беше огромен благослов за нас во ова време… Бидејќи и јас и Алекс имавме и одделно, а и сега откако живееме заедно, живееме цигански живот, бидејќи нашите кариери бараат многу патувања. Благослов на карантинот за нас беше да вечераме со децата секоја вечер“, изјави Лопез.

Веројатно единствено добро што произлезе од целиот овој хаос, е тоа нè потсети да се вратиме на основните вредности.

Поврзани вести

ФОТО | Малку задрема: Лордес Леон, најстарата ќерка на Мадона, фотографирана како се вози во метрото во Њујорк!

Милена Ризовска

Колаче кое е готово за 10 минути: Чајни чупавци кои им успеваат на сите!

Слободен печат

Џиџи Хадид го откри името на нејзината ќерка: Името е со виетнамско потекло

Слободен печат

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само 1% од луѓето развиваат тешки симптоми

Слободен Печат

Кулинарски вештини: Тајната на вкусните палачинки

Слободен печат

Џорџ Клуни прозборе за карантинот со Амал и децата: Миење садови и менување пелени

Слободен Печат

Остави Коментар