7.9 C
Скопје

СВР Скопје: Малолетник повреден со остар предмет во трговски центар во Аеродром

На 12 јануари во 20:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека во трговски центар на подрачјето на Аеродром бил нарушен јавниот ред и мир, при што малолетник бил повреден со остар предмет.

Полициски службеници излегле на местото на настанот и било констатирано дека бил повреден 16-годишник од Скопје, кој бил пренесен на Градската општа болница „Св.Наум Охридски”.

По настанот, малолетници биле приведени во Полициската станица Аеродром и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Прочитајте и...  Димитров и Османи во Брисел на средба со португалскиот министер за надворешни работи

Поврзани вести

Истрага во Министерството за правда околу обиди за поништување на резултатите од претседателските избори во САД

Слободен печат

„Ја разбираме карикатурата, но Петричиќ не го разбира силувањето“: Карикатуристот ја шокираше јавноста

Слободен печат

Втор ден немири во Холандија по воведувањето на „полициски час“: Инциденти во Ротердам и во близина на Мастрихт

Слободен печат

Филипче за набавка на ковид вакцини: Преговараме со кинески „Синовак“ и „Синофарм“, чекаме дози и од Ковакс механизмот и од „Фајзер“

Слободен печат

Шкотска ќе одржи нов референдум во мај

Срѓан Ивановиќ

Бајден повторно ги воведе ограничувањата за патување

Слободен печат

Остави Коментар