7 C
Скопје

СВР Охрид: Жена со две малолетни внучиња биле нападнати од кучиња скитници во Кичево

Жена со две малолетни внучиња вчера биле нападнати од кучиња скитници во Кичево.

Според СВР Охрид, случајот го пријавил А.М. (42) чија мајка и неговите две малолетни деца биле нападнати на улица „Арсо Војвода”, но и каснати од кучињата.

Прочитајте и...  Петтиот пакет мерки пред Комисијата за финансирање и буџет – за помошта за плати ќе се аплицира до 30 април

Поврзани вести

Фаучи: Сите вакцини против ковид-19 одобрени во САД се безбедни

Слободен печат

Искра Михајловска: Архитектите се должни да помогнат да се избегнат итарпејовските манипулации при градењето и заштитата на објектите

Александра Бубевска

Индија со рекорден број на новозаразени, Мумбај се подготвува за целосно затворање

Слободен печат

Германски експерт предупредува: Полицискиот час е контрапродуктивен

Слободен печат

Ирската комисија почна истрага против Фејсбук откако беа објавени личните податоци на корисници

Слободен печат

Филипче до медицинските лица: Благодарност до сите заслужни за професионалноста, одговорноста и енергијата

Слободен печат

Остави Коментар