Светски резултат во Македонија: Постигнати 16 голови за 45 минути! - Слободен печат

Светски резултат во Македонија: Постигнати 16 голови за 45 минути!

Да, сме биле сведоци на уште поголеми победи, во 1/16 финалето од Купот на Македонија, Брегалница со неверојатни 22:0 го елиминираше Ново Црнилиште.

Во првите 45 минути штипјани постигнаа шест, а во второто полувреме реализираа уште 16.

Останатите дуели од Купот ќе се одиграат в среда, сите парови можете да ги погледнете ТУКА

После овој триумф и пласманот во осминафиналето, Брегалница в сабота ќе ја стартува и сезоната во Втората лига – Исток против Плачковица во Радовиш.

Овој резултат се слушна и во регионот, а во оваа приказна го вклучуваат и поранешниот фудбалски менаџер Велибор Џаровски кој своевремено тврдеше како ги местел натпревари со слични резултати во Македонија и важел за единствен човек во поранешна Југославија кој тоа можел да го прави. Сега српските медиуми прашуваат дали Џаровски повторно се активирал или сè е регуларно?

Барнли го понижи Јунајтед, Тотенхем и Мурињо конечно победата (ВИДЕО)