СВЕТОТ ВО ШОК! Американската морнарица потврди: 3 снимки на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ! (ВИДЕО)

Американската морнарица ја потврди автентичноста на видео снимките кои ги направиле нејзините пилоти, а кои се однесуваат на средбите со непознати летечки објекти (НЛО).

Овие снимки се направени во 2004 и 2015 година, објави Њујорк Тајмс.

Морнарицата на САД тврди дека на снимките се гледаат „непознати воздушни феномени“, со напомена дека не требало никогаш да бидат објавени во јавноста. Снимките кои и денес се достапни на Јутјуб, покренаа нова лавина на теории на завери за постоење на вонземјани. Тие се наречени FLIR 1“, „Gimbal“, и „GoFast“. На нив се прикажуваат две ситуации во кои пилотите на морнарицата на САД се сретнале со непознати летечки објекти.

Прочитајте и...  Пропадна Еуростандард, клиентите останаа без плати и пензии

Еден од нив е снимен во 2015 година над источниот брег на САД. Го снимил пилотот на авион Ф-18. Другите два се снимени над Пацификот, недалеку од брегот на Калифорнија. На нив се слушаат и пилотите, исто така од авион тип Ф-18, како разговараат за непознатите објекти.

Џозеф Грејдишер, портпарол на морнарицата, за порталот Блек волт рекол дека армијата „објектите во тие снимки ги означила како неидентификуван воздушен феномен“. Пентагон признава дека овие објекти не може да се идентификуваат, како ниту да се објасни нивната појава.

Надлежните тврдат дека снимките не требало да се пуштат во јавност. Пентагон во јуни ги известил сенаторите за снимките во НЛО, а претседателот на САД, Доналд Трамп во едно интервју на 16 јуни потврдил дека е известен за овие случувања, како и дека се сомнева дека се работи за вонземјани.

Прочитајте и...  ОН го поздрави договорот меѓу Израел и ОАЕ, Иран го оквалификува како срамен

Прочитај повеќе

Учениците, родителите и наставниците во очекување како и кога ќе почне учебната година

МИА Агенција

Над 21 милион луѓе во светот инфицирани со Ковид-19

МИА Агенција

Во Русија се урна тренажен авион

МИА Агенција

Родителите и раководствата на училиштата во Њујорк и Вашингтон избраа онлајн настава

МИА Агенција

Ердоган: Секој напад врз Турција ќе резултира со висока цена

МИА Агенција

Се асфалтира патот Галичник-Маврово, сообраќајот во прекин

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бројот на новозаболени од Ковид-19 дневно се уште трицифрен

МИА Агенција

Почнува Богородичниот пост

МИА Агенција

Сончево и топло со мала до умерена облачност

МИА Агенција

Бројот на заболени во Полска надмина 54 илјади, во еден ден уште 811 заразени

Слободен печат

Ракетен напад во Ирак: Три ракети паднаа во американска воена база

Слободен печат

Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Слободен печат