СВЕТОТ ВО ШОК! Американската морнарица потврди: 3 снимки на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ! (ВИДЕО) - Слободен печат

СВЕТОТ ВО ШОК! Американската морнарица потврди: 3 снимки на НЛО кои ги направиле американските пилоти се АВТЕНТИЧНИ! (ВИДЕО)

Американската морнарица ја потврди автентичноста на видео снимките кои ги направиле нејзините пилоти, а кои се однесуваат на средбите со непознати летечки објекти (НЛО).

Овие снимки се направени во 2004 и 2015 година, објави Њујорк Тајмс.

Морнарицата на САД тврди дека на снимките се гледаат „непознати воздушни феномени“, со напомена дека не требало никогаш да бидат објавени во јавноста. Снимките кои и денес се достапни на Јутјуб, покренаа нова лавина на теории на завери за постоење на вонземјани. Тие се наречени FLIR 1“, „Gimbal“, и „GoFast“. На нив се прикажуваат две ситуации во кои пилотите на морнарицата на САД се сретнале со непознати летечки објекти.

Еден од нив е снимен во 2015 година над источниот брег на САД. Го снимил пилотот на авион Ф-18. Другите два се снимени над Пацификот, недалеку од брегот на Калифорнија. На нив се слушаат и пилотите, исто така од авион тип Ф-18, како разговараат за непознатите објекти.

Џозеф Грејдишер, портпарол на морнарицата, за порталот Блек волт рекол дека армијата „објектите во тие снимки ги означила како неидентификуван воздушен феномен“. Пентагон признава дека овие објекти не може да се идентификуваат, како ниту да се објасни нивната појава.

Надлежните тврдат дека снимките не требало да се пуштат во јавност. Пентагон во јуни ги известил сенаторите за снимките во НЛО, а претседателот на САД, Доналд Трамп во едно интервју на 16 јуни потврдил дека е известен за овие случувања, како и дека се сомнева дека се работи за вонземјани.

Прочитај повеќе

Демонстрации во Јордан против увозот на гас од Израел (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уапсени две лица што се обиделе да продадат 12 милијарди лозинки

Слободен печат

Тактиката на Макрон за „исцрпување“ на демонстрантите дава резултати?

Слободен печат

Се појави нов мистериозен вирус – американските власти ги прегледуваат патниците од Кина на аеродромите

Слободен Печат

Секојдневните потреби го натерале прачовекот добро да го запознае морското дно

Слободен печат

Харадинај оди во Хаг

Слободен Печат

Остави Коментар

twelve + thirteen =

Прочитај повеќе

Курти сѐ уште е оптимист дека ќе има договор за формирање влада на Косово

Слободен печат

Бразил: Сменет министерот кој во говор го цитираше Јозеф Гебелс

Слободен печат

Поголема група мигранти од Средна Америка се движат кон САД

Слободен Печат

Ирански генерал доби санкции од САД

Слободен Печат

Ликвидација во Белград: Застрелан маж додека со сопругата го чекал детето пред училиште

Слободен печат

Словенија повлече шест и пол тони унгарско мисиркино месо поради птичји грип

Слободен Печат