Светот се простува од Брајант со емотивни пораки

Во недела вечер по средноевропско време во хеликоптерска несреќа загина еден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Коби Брајант, а многу луѓе од светот на кошарката се простија од „Црната мамба“ преку социјалните мрежи.

Меѓу луѓето кои изразија сочувство поради големата трагедија се многу сегашни и поранешни НБА ѕвезди, како и останати спортисти.

View this post on Instagram

😥😥😥😥😥😥😥😥😥

A post shared by САША ПАВЛОВИЋ (@sasa3pavlovic) on

 

 

 

Прочитајте и...  Коронавирусот го запира и спортот во Македонија!?

Прочитај повеќе

Заев му подари на Мицкоски значка со НАТО, Мицкоски нему празен „Луј Витон“ паричник

Слободен печат

Луис Суарез ги израдува навивачите на Барса!? (ФОТО)

Слободен печат

Мицкоски до Заев: Дали испративте нота до Атина поради тоа што не го почитуваат Преспанскиот договор?

Слободен печат

Премиер лигата посилна од коронавирусот, а Гвардиола: „Не сум како Клоп“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Заев до Мицкоски: Зошто никогаш не сте прашале за луѓето осудени за 27 април, а прашувате за своите бизнис партнери

Слободен печат

Како дебатираа Мицкоски и Заев за новиот Закон за јавно обвинителство

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Фудбалерот на Тотенхем го посети Сеул, Сон мора во карантин

Слободен печат

Заев до Мицкоски: Сѐ уште верувате дека власта треба да се меша во судството?

Слободен печат

Глобално се развиваат повеќе од 20 вакцини против коронавирусот

Слободен печат

Мицковски до Заев: Вие сте опседнат со Никола Груевски

Слободен печат

Ѓоковиќ против Циципас за титулата во Дубаи! (ВИДЕО)

Слободен печат

Дибиров за судбината на Вардар: Не можам да сфатам како го оставаат да исчезне!

Слободен печат