Светот на Дизни доби нова принцеза: Запознајте ја храбрата Раја! (ВИДЕО)

После „Замрзнатото кралство“ и „Моана“, студиото за анимација на Дизни подготви нов анимиран филм „Раја и последниот змеј“.

Некогаш, во измислената земја Кумадра, луѓето и змејовите живееле заедно во мир и хармонија. Но, откако злите сили ѝ се заканиле на земјата, змејовите се жртвувале за да го спасат човештвото. Сега, 500 години подоцна, истото зло се заканува, а осамениот воин Раја се обидува да го најде последниот змеј, суштество од легендите, со цел да ги обедини своите расправии.

Сепак, на нејзиниот пат, таа ќе сфати дека е потребно многу повеќе од змеј за да се спаси светот – без доверба и заедништво, ништо не е можно.

Дејството е сместено во измислена земја, а пејзажите и културата се инспирирани од Тајланд, Виентијан, Камбоџа, Мјанмар, Индонезија, Филипини и Лаос. „Раја и последниот змеј“ требаше да се најде во кината на 25 ноември годинава, но беше одложен за март поради пандемијата на премиерот.

Прочитајте и...  Јелена Јанковиќ бремена, таткото на нејзиното дете е угледен доктор, а за нивното запознавање е „виновен“ Новак Ѓоковиќ

Поврзани вести

Свршеникот на Џенифер Лопез сподели интимни моменти од Денот на благодарноста

Слободен Печат

Одбиена жалбата на Џони Деп во случајот против списанието „Сан“

Слободен печат

Васко Серафимов и Златан Миливојевиќ со заедничка нова нумера, слушнете ја (ВИДЕО)

Слободен печат

Параметрите за хемостаза, како маркери за прогноза кај пациенти со можна инфекција со ковид-19

ВИДЕО | И Игор Џамбазов се прости од големиот Марадона: Му ја испеа неговата „La Vida Tombola“

Слободен Печат

Шер го потрошила своето богатство: Дали славната пејачка се бори со егзистенцијални проблеми?

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian