Светна елката пред Белата куќа: Меланија во впечатлив капут со кој го долови духот на празниците (ФОТО)

Синоќа пред Белата куќа светна Божиќната елка, и со тоа и официјално почна празничната сезона во САД.

Profimedia

На церемонијата на палењето на светилките на величествената елка присуствуваа и Меланија и Доналд Трамп, а освен елката, во центар на вниманието како и секогаш беше и првата дама.

profimedia

Во духот на празниците, за свеченото прикажување на елката, Меланија одбра црвен капут со каро дезен, кој во Америка е карактеристичен за божиќните и новогодишните празници.

Profimedia

Капутот е толку впечатлив, што Меланија не требала да се грижи за ништо друго, па косата ја пуштила во препознатливиот стил, а од накитот носела само еден прстен.

Прочитајте и...  Сокот од нане ќе ви реши бројни здравствени проблеми

Прочитај повеќе

Народни лекови со кромид што ќе ви решат многу здравствени проблеми

Слободен печат

Се топат во уста: Посни крофни

Слободен печат

Милионерот уапсен зашто наместо маска на лицето, ја носел тангата на жена му! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Евергрин вечер со Дац и Александар во Антички театар

Слободен печат

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Тања Савиќ го пријавила сопругот за киднапирање на децата: Му се закануваат 30 години затвор!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поради Меган принцот Хари се скарал и со најдобриот пријател: Мислел дека принцот избрзува со венчавката (ФОТО)

Слободен печат

На српската водителка бубачка ѝ шета по вратот во емисија во живо, а таа мртва ладна

Слободен печат

13 вредни совети од доктор Фаучи како да ја избегнете заразата со ковид-19

Слободен печат

Хороскоп за 11 август: Очекувајте нагло зголемување на вашата популарност

Слободен печат

Како изгледа Хали Бери на плажа на 53 години? 300.000 лајкови доволно говорат за тоа! (ФОТО)

Слободен печат

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Слободен печат