Жена уби три лица пред да се самоубие во Мериленд

Од непознати причини, таа отворила оган со пиштол кон своите колеги, кратко време по 9 часот по локално време, пред да го насочи оружјето кон себеси.

90

Три лица загинаа, а тројца беа повредени синоќа при пукање во американската држава Мериленд. Тоа го соопшти шерифот на округот Харфорд Џефри Галер.

Сторителот е 26-годишна жена која работела во магацин на фармацевтска компанија во градот Абердин.

Од непознати причини, таа отворила оган со пиштол кон своите колеги, кратко време по 9 часот по локално време, пред да го насочи оружјето кон себеси.