Путин традиционално за Водици се искапи во студена вода (ВИДЕО)

327

Претседателот на Русија Владимир Путин и годинава учествуваше во капење на празникот богојавление Водици и се нурна во студена вода, соопшти Кремељ.

Како што се наведува, тоа го направил во еден храм во Подмосковље.

Минатата година, Путин влезе во студената вода во езерото Селигер, северно од Москва, пренесе Спутник.