Нови воздушни напади во Јемен

Нови воздушни напади во Јемен

102
SHARE
Фото ЕПА/Јахја Архаб

Во главниот град на Јемен загинале најмалку 30 лица, при воздушен напад од страна на воздухопловните слики на Саудиска Арабија.

Во нападите повредени се 80 лица.

Убиените се затвореници или цивили.
Авионите на коалицијата погодија неколку позиции на бунтовниците Хути во Сана, меѓу кои и еден затвор, нагласуваат очевидци.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY