Балкан

Балкан

ПРОФИЛ-Бојко Борисов: Супермен во балканската политика

Габарит Дека е политичар од голем формат, Борисов покажа за време на масовните протести во текот на социјалната и економска криза во Бугарија на...

Александар Родиќ: Ќе и помогнам на Србија да се ослободи од оковите на најлошата...

Александар Вучиќ се стави под својата диктаторска рака. Ние сме заробеници во својата сопствена земја, заробеници на неговите неостварени желби. Сфатив дека повеќе не...

Граѓански протест за време на инаугурацијата на Вучиќ

Во Палатата Србија започна инаугурацијата на новоизбраниот српски претседател Александар Вучиќ, свеченост на која присуствуваат голем број лидери од регионот, Европа и светот, како...

Поранешни уредници на српски „Курир“ го уценувале Родиќ за огромни суми

Александар Родиќ, претседателот на „Адриа Медиа Груп“ денес беше на сослушување во Службите за борба против организираниот криминал поради лажните обвинувања дека нарачал убиство...

Заев: Договорот со Бугарија ќе биде потпишан на три јазици

Договорот за добрососедство со Бугарија ќе биде потпишан во три јазични верзии англиски, македонски и бугарски. Ако биде договорен, ќе биде потпишан и на нашиот...

Ципрас му честиташе на премиерот Заев по повод преземањето на должноста

Премиерот на Република Грција, Алексис Ципрас, денеска упати честитка до претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, по повод преземањето на премиерската должност. -...

Родиќ сослушан, Вучиќ продолжува со заплашувања

На денешното сослушување Александар Вучиќ јасно покажа дека е посуров и од кардиналот Ришеље* и дека не му треба никаков доказ, освен оној што...

45% од граѓаните на Албанија не би излегле да гласаат

Во пресрет на парламентарните избори во Албанија, граѓанскиот форум составен од групи интелектуалци, повика на масовна излезеност и гласање. Според анкетите, 45% од граѓаните на...

Родиќ во посета на „Адриа Медиа Загреб“: Горд сум на сите вработени

Директорот на  компанијата „АМГ“ денес ја посети „Адриа Медиа Загреб“ (АМЗ), која во рамките на „АМГ“ функционира веќе три години. „Горд сум на сите вработени...

„Адриа Медиа Груп“ поднесе кривични пријави: Диктаторот Вучиќ ги контролира државните институции

„Адриа Медиа Груп“ заедно со директорот Александар Родиќ биле принудени до Основното обвинителство да поднесат кривична пријава против поранешниот претседател на Советот на Регулаторната...

Придружете ни се Facebook