Борисов: Да се обединиме и да помогнеме во решавање на проблемот со...

Борисов: Да се обединиме и да помогнеме во решавање на проблемот со името

237
SHARE

Прашањето за името меѓу Македонија и Грција мораме да го решиме. Мора да се обединиме и да и помогнеме на Европската комисија да му помогне на Брисел да донесат правилни одлуки, а не да поставуваат некакви ултиматуми.

Ова го истакна бугарскиот премиер Бојко Борисов денеска во Белград по средбата со српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерите на Грција, Алексис Ципрас и на Романија, Михај Тудосе.

–  Ние сакаме да ја одработиме својата задача и дури тогаш да посочиме што предлагаме, а на нив е да одлучат дали го прифаќаат тоа или не, истакна Борисов.

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY