Свекорот на Николина Пишек поставил надзорни камери на гробот на неговиот син: Водителката „остро“ му возврати

Фото: Принтскрин - Инстаграм

По смртта на Видојe Ристовиќ дојде до јавна војна меѓу неговиот татко Виктор Ристовиќ, попознат како Миша Гроф и неговата снаа Николина Пишек. Според нивните последни изјави снаата и свекорот, и денес не се во најдобро односи. Според тврдења на Миша Гроф, поранешната снаа со месеци не доаѓа на гробот на неговиот син.

На прашањето дали снаата била на гробот на неговиот син, тој беше конкретен.

„Не! Таа не се појавува“ – тврди тој.

На прашањето од медиумите колку е сигурен во тоа, со оглед на тоа што Пишек изјавила дека била да го посети вечниот дом на нејзиниот сопруг.

„Се е под камера, па и споменикот и се околу него. Знам сè и следам сè“ – вели Миша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Најмногу го боли што не ја гледа внуката и што нема никаков контакт со неа.

„Ниту таа, ниту нејзината мајка не одговараат на телефон. Како да ги добијам?“ – вели Миша.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nikolina Pisek (@nikolina_pisek)

Водителката Николина Пишек неодамна се врати на малите екрани и призна дека тешките моменти низ кои поминала само ја направиле посилна. Конфликтот меѓу водителката и нејзиниот свекор настана поради поделбата на имотот, а како што неодамна изјави Миша Гроф , тој поставил камери на гробот на синот Видоје.

„Подобро да ги постави пред училиштето на внуката, па можеби би бил добар дедо, повремено да ја гледа. Барем пред училиште“, изјавила водителката.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот