СВАДБА ЗА 5 ДЕНА: Вереницата на Надал откри ЗОШТО се кријат, причината е УЖАСНО чудна!

Една од најочекуваните свадби на годината ќе се случи на 19 октомври во Мајорка (Шпанија), а после 14 години во брак ќе запловат Рафаел Надал (33) и неговата вереница Марија Франсиска Перељо, позната и како Чиска.

Деталите за свадбата не се познати – парот добро ги криеше, како и целата нивна врска цело време, но засега е познато дека ќе има околу 500 поканети и дека ќе има луѓе од самиот врв на светскиот тенис.

Исто така е познато дека ниту еден од гостите не смее да користи мобилен телефон, па дури и сите вработени на церемонијата потпишаа договори за доверливост. Исто така, семејството и пријателите на парот ќе бидат сместени во локалните хотели и ќе бидат однесени до местото со автобус.

Прочитајте и...  Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)
twitter.com/livetennis

Нивната романса започна уште во 2005 година, а тие беа добро познаници и од претходно – тие се познаваа преку сестрата на тенисерот. Чиска и Надал важат за еден од најмистериозните парови на денешницата, со оглед на тоа што многу малку се знае за нив. Таа со години се држеше подалеку од нејзиното момче, дури не ги гледаше неговите натпревари, ниту била до Рафа на црвениот тепих.

Тоа се смени во последниве години, но таа и натаму сè уште е многу дискретна и ненаметлива, и покрај тоа што е негова најголема поддршка во секоја смисла, често не е физички присутна на трибините, додека Надал игра некои решавачки натпревари.

За потребите на биографијата на Надал, „Рафа“, таа објасни зошто е тоа така.

Прочитајте и...  Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

– Нему му треба простор кога ќе се натпреварува, а самата идеја да чекам цел ден да заврши она што треба и да шетам наоколу, ме заморува. Тоа би ме задушило. Тој би морал да се грижи за мене…Едноставно не. Доколку го следам насекаде, постои ризик да престанеме да се согласуваме како пар“, рече Марија.

Во истото интервју, таа исто така истакна зошто тие толку многу се обидуваат да го задржат својот однос само за себе:

Прочитајте и...  Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

– Дури и кога моето семејство ме прашува за него, не зборувам многу. Факт е дека јас едноставно не се чувствувам пријатно да зборувам за мојот личен живот. И на Рафаел му одговара тоа. Не сакаме тоа да биде поинаку – додаде Марија.

Патем, оваа скромна Шпанка е две години помлада од Надал, дипломираше на студиите за менаџмент и осигурување. Порано работеше во една осигурителна компанија, а денес е деловен партнер на нејзиниот свршеник – работи како директор на неговата добротворна организација.

Прочитај повеќе

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат

Игуаин има интересна понуда од Премиер лигата!

Слободен печат

Дортмунд може и без Халанд, „хет-трик“ на Санчо (ВИДЕО)

Слободен печат

Мистерија „Саул“: Што ќе се дознае за три дена!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФК Ренова: Не нè интересира дали ќе се игра првенството, најважно е здравјето!

Слободен печат

„Финалната битка“ на 20 јули за Скудетото!?

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Меси: Фудбалот никогаш повеќе нема да биде ист!

Слободен печат

Чурлинов со прв гол за Штутгарт, Македонецот чекор поблиску до Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Интер најблиску до потписот на „новиот Пирло“!? (ВИДЕО)

Слободен печат