Свадба на островот Свети Стефан - Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ го жени синот - Слободен печат

Свадба на островот Свети Стефан – Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ го жени синот

Претседателот на Црна Гора и лидерот на владејачката Демократска партија на социјалистите, Мило Ѓукановиќ, денеска на Свети Стефан го жени синот единец Блажо, пренесуваат црногорските медиуми.

Младиот бизнисмен ќе се ожени со својата повеќегодишна девојка Милена Поповиќ од Зета, во близина на Подгорица.

Списокот на гости и деталите од свадбата засега се држат во тајност, но се очекуваат голем број на звучни имиња од политиката и светот на бизнисот, како и претставници на културниот и јавниот живот.

Гала свадбата на Свети Стефан го привлече вниманието на многу портали ширум регионот.

Како што пишуваат локалните медиуми Блажо Ѓукановиќ со години има успешна кариера во со бизнис во секторот за енергетика и неговите две компании имаат милионски профити.

Прочитај повеќе

Демонстрации во Јордан против увозот на гас од Израел (ВИДЕО)

Слободен Печат

Уапсени две лица што се обиделе да продадат 12 милијарди лозинки

Слободен печат

Тактиката на Макрон за „исцрпување“ на демонстрантите дава резултати?

Слободен печат

Се појави нов мистериозен вирус – американските власти ги прегледуваат патниците од Кина на аеродромите

Слободен Печат

Секојдневните потреби го натерале прачовекот добро да го запознае морското дно

Слободен печат

Харадинај оди во Хаг

Слободен Печат

Остави Коментар

15 − 1 =

Прочитај повеќе

Курти сѐ уште е оптимист дека ќе има договор за формирање влада на Косово

Слободен печат

Бразил: Сменет министерот кој во говор го цитираше Јозеф Гебелс

Слободен печат

Поголема група мигранти од Средна Америка се движат кон САД

Слободен Печат

Ирански генерал доби санкции од САД

Слободен Печат

Ликвидација во Белград: Застрелан маж додека со сопругата го чекал детето пред училиште

Слободен печат

Словенија повлече шест и пол тони унгарско мисиркино месо поради птичји грип

Слободен Печат