1 C
Скопје

Свадба на островот Свети Стефан – Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ го жени синот

Претседателот на Црна Гора и лидерот на владејачката Демократска партија на социјалистите, Мило Ѓукановиќ, денеска на Свети Стефан го жени синот единец Блажо, пренесуваат црногорските медиуми.

Младиот бизнисмен ќе се ожени со својата повеќегодишна девојка Милена Поповиќ од Зета, во близина на Подгорица.

Списокот на гости и деталите од свадбата засега се држат во тајност, но се очекуваат голем број на звучни имиња од политиката и светот на бизнисот, како и претставници на културниот и јавниот живот.

Гала свадбата на Свети Стефан го привлече вниманието на многу портали ширум регионот.

Како што пишуваат локалните медиуми Блажо Ѓукановиќ со години има успешна кариера во со бизнис во секторот за енергетика и неговите две компании имаат милионски профити.

Прочитајте и...  Стапуваат на сила новите санкции на ЕУ против четворица руски граѓани

Поврзани вести

Се сруши патнички авион: Најмалку 12 лица загинаа во Јужен Судан

Слободен печат

Кумата на Путин влегува во политика: Русија и Украина на работ на нова војна?

Илинка Иљоска

Ќе никне ли комплекс без идеја, без ентитет и далеку од размерите во секаква смисла во строгиот центар на Скопје?

Дино Чупевски

Мас: Ние остануваме на ветувањето дека иднината на Западен Балкан е во ЕУ

Слободен печат

Николовски: Постојано ќе се разгледува реализацијата на Планот за корупција

Слободен печат

Николовски: Парламентарното мнозинство ќе продолжи да расте

Слободен печат

Остави Коментар