7 C
Скопје

Сузан Сарандон открива: Шер ја доби мојата улога затоа што спиеше со продуцентот!

Познатиот американски филм „Вештерки од Иствик“ од 1987 година во кој играат Џек Николсон, Шер, Сузан Сарандон и Мишел Фајфер овие денови е повторно во центарот на вниманието. По 33 години, Сарандон откри што се случувало на снимањата и зошто смета дека Шер и ја украла главната улога.

– Според првичниот договор, тие ми ја понудија улогата што ја играше Шер. Дури кога пристигнав во Л.А. од Рим, каде што живеев во тоа време, дознав дека ќе играм сосема друга улога – се присетува актерката и додаде:

Поради таа улога, веднаш морав да научам да свирам на виолончело, инструмент на кој што никогаш не сум свирел во животот, како и на ниту еден друг инструмент. Исто така, тие рекоа дека ќе ме тужат ако си заминам, така што немав многу избор.

Прочитајте и...  Здраво и вкусно: За што се добри какаото, циметот и каранфилчето?

Сарандон смета дека Шер во последен момент ја добила нејзината улога затоа што спиела со продуцентот Мајкл Кристофер, но исто така откри и дека атмосверата на снимањата понекогаш била неподнослива.

Во моментите на лудило се фрлаа столици околу сетот, режисерот поднесе оставка двапати. Имавме многу причини зошто сите се караа, но успеавме да ги надминеме. Покажавме дека сме професионалци и се држевме заедно, изјави 74-годишната актерка, која тврди дека денес е во коректни односи со Шер, без оглед на сè.

Поврзани вести

ФОТО|Маж во брак со две жени: Ќе се потрудам двете да останат бремени во исто време

Слободен печат

ВИДЕО: Хју Грант призна која колешка најмногу ја обожава и ѝ пишува долги пораки

Слободен печат

ФОТО| Сакаат нивната ќеркичка да ги гледа заедно: Ирина и Бредли на чекор до смирување?

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО| Како би изгледал Дејвид Бекам на 70 години: Овој негов изглед носи силна порака!

Слободен печат

ФОТО| Тој има 23, таа 76 години и снимаат порно-филмови: Покажавме сè!

Слободен печат

Вистината зад фотографијата на принцезата со мустаќи и приказната дека поради неа биле извршени 13 самоубиства

Слободен печат

Остави Коментар