Сурфер загина по напад на ајкула во Калифорнија

Илустрација: Instagram

Сурфер загина во напад на ајкула во океанот во близина на заливот Моро во Калифорнија, потврди полицијата за Си-Ен-Ен.

Пристаништето, полицијата и противпожарната служба излегле на терен по пријавата, откако мажот бил извлечен од водата кога бил нападнат од ајкула.

Лекарите можеле само да констатираат смрт.

Иако плажите во моментов се отворени, властите го забранија пливањето во следните 24 часа.

Видео на денот