Суптилно морничава и брутална филмска бајка: „ФЕСТИВАЛОТ НА СТРАВОТ“ ќе ве замрзне пред екраните

Новиот филм на режисерот Ари Астер го донесува филмскиот наследник на хит-хоророт „Наследено зло“, кој ја воодушеви публиката пред една година.

Најавуван како најстрашниот филм на годината поради кој ќе имате ноќни мори, „Фестивал на стравот“ многумина може и да разочара. Убавината на овој филм не лежи во тоа дали е страшен или не е, туку во нешто друго…

IMBD

Сектите и култовите, особено ако се втемелени на човечки култури и верувања, секогаш се одличен холивудски материјал кој успева да ги заинтригира и скептиците.

IMBD

„Фестивал на стравот“ критичарите го коментираат како еден од визуелно најуспешните годинава.

Морничавите прикази на заедницата која плива во литри чај направен од халуциногени билки, ги убива своите најстари членови во предодредени циклуси на животот, како и ритуалите на парењето, одлично се приближени со прекрасната фотографија и нежниот колорит, кои оставаат длабок впечаток на гледачите.

Прочитајте и...  Во служба на убавината - Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса
IMBD

Погледнете во трејлерот како ќе изгледа сето тоа.

Прочитај повеќе

Повеќе не е смешно, сега е болно: Тој беше најпосакуваниот маж, а денес изгледа неверојатно лошо (ФОТО)

Слободен печат

Спречете појава на вагинални инфекции – Никогаш не облекувајте се пред убаво да се избришете по туширањето

Слободен печат

Конечно решена дилемата: Дали кучињата се далтонисти или сепак гледаат боја?

Слободен Печат

Инфлуенсерки од пелени – Преслатко и модерно или реализација на неостварените соништа на мајките (ФОТО)

Слободен печат

„Мојот син почина од коронавирус… но не така како што мислите!“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат

Автобиографско дело на Андре Леон Тели – Имам 71 година, време е да се дознае вистината за Ана Винтур

Слободен печат

Израдувајте ги домашните – Цимет штрудли со смокви

Слободен печат

Обрнете внимание – Протеините се незаобиколен дел на силниот имунолошки систем

Слободен печат

Дневен хороскоп за 31 мај, недела – Погледнете каков ќе ви биде денешниот ден

Слободен печат

Лепа Брена со фотографиите од пред 33 години ја разбуди носталгијата кај фановите

Слободен печат