Суперлига: Вардар броеше до 40 пред дуелот со Мешков Брест

Се комплетираше второто коло во македонската Суперлига денеска во малата сала на СЦ „Јане Сандански“ – Скопје составот на Вардар 1961 ја оправда фаворитската улога против Радовиш со 40:26. Моментно на табелата во шампионатот првата позиција ја делат четири екипи со по шест бодови, Вардар 1961, Е. Пелистер, Т. Пролет и Охрид. Најефикасни во победничките … Продолжи со читање Суперлига: Вардар броеше до 40 пред дуелот со Мешков Брест