Сугарески на увид во изградбата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и директорот на Јавното претпријатие за државни патишта Зоран Китановски денеска ќе извршат увид во изградбата на експресниот пат Ранковце-Крива Паланка.

Изградбата на експресниот пат во должина од 23 километри се одвива во две фази.Инвестицијата изнесува приближно 58 милиони евра.

Прочитајте и...  Преубаво едукативно видео како да им објасниме на нашите деца за новиот коронавирус (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Од денес во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделата и во „Млин Балкан“ ќе се врши тестирање за коронавирус

Слободен печат

Достава на личните карти и возачки дозволи на домашна адреса

Слободен печат

Катастрофални последици од коронавирусот врз стопанството: Економијата се бори за здив

Весна Дамчевска

Сончево и топло до 19 степени, од среда заладување

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Познатата американска новинарка почина од коронавирус: Цел месец се бореше со болеста, па ја загуби битката

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонските граѓани сместени во карантин во хотелот „Цар Самоил“ во Банско (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзиот воз стана болница: Вака Французите ги префрлаат заразените од коронавирус (ВИДЕО)

Слободен печат

Над Италија се надвисна нова опасност – Заразата не стивнува, населението сега стравува од глад

Слободен печат

Заев: Подобро да стиснеме заби два месеци за секој да има приход, отколку да се доведе во прашање генералната исплата на платите

Слободен печат

Студентка од Струмица која се вратила од Германија станала мета на невкусни коментари иако била во самоизолација

Слободен печат

Трамп во Калифорнија испратил расипани респиратори: Гувернерот во очај, повлече радикален потег (ВИДЕО)

Слободен печат