„Судскиот ди-џеј“ бил презафатен, немаше кој да пушта „бомби“ за Латас

Поради летните одмори, во скопска единица има само еден судски информатичар. Тој денеска требаше на рочиштето за предметот „Тотал” на СЈО да ги пушта „бомбите“. Но, поради друга службена обрска информатичарот не дојде на рочиштето, па снимките за случајот „Тотал“ во кој обвинет е новинарот Драган Павловиќ – Латас ќе се објават на следното рочиште закажано за 29 септември.

Во „Тотал“ обвинет е Драган Павловиќ – Латас за затајување данок во висина од 121.414 евра преку правните лица „Тотал маркетинг” ДООЕЛ, „Тотал медиа центар“ и „Медиамакс” и 63.032 евра како физичко лице.

Прочитајте и...  Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Прочитај повеќе

Воз удри во автомобил

Повреден велосипедист на Водно

148 мигранти откриени кај Демир Капија и Ваксинце

Во судар загина момче од скопското село Јурумлери

Приведен вработен од Специјалниот завод во Демир Капија поради допирање и бакнување девојка згрижена во домот

Слободен печат

Тетовец со нож се заканувал во продажен објект каде работи неговата поранешна сопруга

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Кривични пријави против двајца тетовци кои со нож и пиштол ги решавале недоразбирањата

Слободен печат

Тешко повреден тракторист од Демир Хисар

Стружанец повреден на улица во Скопје

Се удави рибар во водите на Вардар кај Миравци

Жител од с. Лопате наместо да биде во изолација заминал за Австрија, велешанец организирал свадба во дворот од куќата

Слободен печат

Кривични за шет лица од Радовиш, го оштетиле буџетот за околу 228.300 денари

Слободен печат