Судир меѓу автобус и комби: Прекинат сообраќајот на патот Радовиш-Штип

Поради сообраќајна несреќа, од 7.25 часот е во прекин сообраќајот на магистралниот пат Радовиш – Штип, на осмиот километар од Штип кон Радовиш.

Станува збор за сообраќајка меѓу автобус и комби, а според првичните информации нема потешко повредени.

Автомотосојузот на Македонија соопшти дека сообраќајот се пренасочува по автопатот Радовиш – Штип.

Прочитајте и...  Во Белгија просечно дневно се пријавуваат 13.000 новозаболени со ковид-19

Поврзани вести

Јовески: Има многу отворени прашања за судења онлајн, моментално нема законски основи

Слободен печат

Рама не го премисли ни Вархеји, „спорниот” изборен законик ќе се прегласува в четврток

Илинка Иљоска

Собранието го донесе Законот за спречување и заштита од дискриминација

Слободен печат

До СЗО стигна пријава за забрзана регистрација на вакцината Спутник V

Илинка Иљоска

ВИДЕО+ФОТО: Протест на Синдикатот на полицијата – Бараат враќање на професионализмот и подобри услови

Алек Стојковски

Црн вторник за Албанија, 7 починати и нови 284 заразени од коронавирус

Илинка Иљоска

Остави Коментар