Судењето за „Беса Транс” се одложи за 2 февруари, газдата Беким Хаџиу имал симптоми на Ковид-19

Во Основниот Кривичен суд Скопје денеска се одложи судењето за „Беса Транс” поради симптоми на Ковид-19 на обвинетиот сопственик на компанијата, Беким Хаџиу. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Асмир Алиспахиќ, бранителот на обвинетиот, до судот достави потврда за направен тест за Ковид-19 и кажа дека до овој момент не добиле резултати. – Ковид-19 … Продолжи со читање Судењето за „Беса Транс” се одложи за 2 февруари, газдата Беким Хаџиу имал симптоми на Ковид-19