Суарез има порака за Барселона: Купете нов напаѓач - Слободен печат

Суарез има порака за Барселона: Купете нов напаѓач

Луис Суарез лошо ја започна сезонава и неколку пати досега беше исвиркан од навивачите на „Камп Ноу“. Уругваецот досега постигна само седум голови, а навивачите му замеруваат за лошите игри во Лигата на шампионите каде на последните 26 натпревари постигна само пет гола, а дел од нив се гневни и поради неговото заминување на операција веднаш по шокантната елиминација во Лигата на шампионите.

Поради таа операција, не настапи на финалето на Кралскиот куп во кој неговата Барселона загуби од Валенсија.

– Доколку Барселона донесе нов напаѓач, ќе го чувствувам истиот притисок кој што го имам на секои три дена. Кога размислувам околу иднината на Барселона, а јас исто така сум навивач на овој клуб, најдобра работа би била челниците да донесат нов напаѓач кој во наредните години би на носел „деветката“ – изјави Суарез.

Уругваецот кој од 2014 година го носи дресот на каталонскиот клуб, наведе тројца фудбалери кои сака да ги види во Барселона.

– Еден од нив е Тами Абрахам кој е главен напаѓач во Челси. Неговите движења и реализацијата се на врвно ниво. Вториот е Макси Гомез, не затоа што е Уругваец туку има квалитети кои и се потребни на Барселона. Тука е и Лаутаро Мартинез кој исто така е фантастичен играч – потенцира Суарез.

Прочитај повеќе

Агуеро тресе мрежи, два гола не се доволни за шампионска трка! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каземиро за триумф на Реал, „магична“ асистенција на Јовиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Халанд имаше „деби од соништата“ во Бундеслигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат

Допинг експерт се сомнева во Рафаел Надал!?

Слободен печат

Спортинг го прецени Фернандеш, 80 милиони се премногу за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

17 + 15 =

Прочитај повеќе

Бејтулаи: Може многу да се научи од Пандев, целта е пласман на ЕП 2020!

Слободен печат

Мекгрегор едвај чека да се врати во рингот, „каубојот“ ладен како мраз! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бенјамин Демир е нов фудбалер на Шкупи

Слободен печат

Ѓоковиќ: Знам дека ме сакаат, но нема да се занимавам со политика!

Слободен печат

КЛ7 ќе биде организатор на меѓународен ракометен турнир

Слободен печат

Ваква тројка не е видена во НБА, Лаури во стил на фудбалер! (ВИДЕО)

Слободен печат