Суарез бараше пенал, бидејќи голманот играл со рака? (ВИДЕО)

Суарез (32) се обиде да уфрли една топка во голманскиот простор, но Аријас интервенираше и ја одби топката во корнер.

Најпрво гестикулираше дека голманот играл со рака барајќи пенал, за по некој момент да сфати дека направил гаф.

Предизвика огромна смеа на трибините на „Маракана“, на трибините се наоѓаа скоро 58.000 гледачи.

Во четвртфиналето Уругвај ќе игра со Перу, а еве ги и останатите елиминациски двојки на „Копа Америка“.

Прочитајте и...  Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Да можеше да ја измери страста за постигнување голови, Луис Суарез сега ќе беше светски рекордер.

Суарез е инаку фудбалер на Барселона, а претходно ги бранеше уште боите на Ливерпул, Ајакс, Гронинген и Насионал.

Прочитај повеќе

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Слободен печат