Студенти запалиле колешка бидејќи пријавила сексуално злоставување

Во едно училиште во Бангладеш, студенти ја полиле со керозин и ја запалиле нивната колешка Нусрат Џахан Рафи.

Тие го направиле овој грозен чин бидејќи таа претходно пријавила сексуално злоставување кај директорот.

Девојката починала пет дена по нападот, а нејзината приказна привлече големо внимание во целиот свет на ранливоста на жртвите на сексуално вознемирување во оваа конзервативна земја.

Нусрат, која имала 19 години, студирала во Медреса, односно високоисламска школа. По пријавата не добила никаква заштита, само полицаецот ја снимил нејзината изјава.

Подоцна на видеоснимката што се појавила во медиумите се гледа како Нусрат видно вознемирена се обидува да го скрие лицето со рацете, додека полицаецот ѝ вели дека обвинението не е голема работа и дека треба да ги тргне рацете од лицето.

Прочитајте и...  МВР поднесе 641 казна за не носење лична заштита

 

Прочитај повеќе

Скопјани ги фати страв од коронавирусот (ВИДЕО)

Во Шпанија нови пет смртни случаи од коронавирус

Слободен печат

Огромните расходи на Франција се мерат во милијарди евра

Слободен печат

Официјалната обдукција потврди: Џорџ Флојд починал од срцев застој, имал многу модринки и исеченици

Слободен печат

Се зачади во косовското собрание: Претседателката ги опомена пратениците да не пушат на седница

Слободен печат

Мицкоски: Има зголемување на број на новоинфицирани, а никој не сноси одговорност

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бар: Во протестите во САД постои надворешно мешетарење

МИА Агенција

Меркел: Убиството на Џорџ Флојд е многу страшно

Слободен печат

Ставот на републиканскиот сенатор за воена интервенција на протестите објавен во „Њујорк тајмс“ предизвика лавина реакции: Читателите не разликуваат вест од мислење

Слободен печат

Четворица пожарникари со две противпожарни возила гаснат пожар кај Росоман

Слободен печат

Меркел дефинитивно рече збогум: Најмоќната жена во Европа сепак заминува во пензија

Слободен печат

Куомо до демонстрантите: Тестирајте се на коронавирус, тоа е граѓанска должност

Слободен печат