Студен бран, во среда и четврток температури до минус 11 степени

Есенски дожд во Скопје есен
Есенски дожд во Скопје / Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

До сабота во државава ќе преовладува стабилно и суво време. Ведрото време, како што велат од УХМР, ќе услови во следните денови утринските температури да бидат ниски, особено во среда и четврток кога на места ќе се спуштаат и под минус 11 степени.

Во петок и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла.

Видео на денот