9.2 C
Скопје

Стружанец починал во Скопје во стан на пријател

Ноќеска, после полноќ, во СВР Скопје, од страна на Итна медицинска помош било пријавено дека на вечерта околу 22.00 часот, на Н.Ш.(48) од Струга, додека бил со познаник во стан на подрачјето на Центар, му се слошило и починал.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а увид извршила екипа од СВР Скопје.

По наредба на Јавен обвинител  телото на починатиот било предадено за обдукција.

Прочитајте и...  Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Поврзани вести

Пронајден мртов маж во Пчиња

Слободен печат

Кривична пријава за дебранец кој узурпирал државно земјиште

Слободен печат

Во Скопје 226 санкционирани возачи, 11 за брзо возење, 19 без возачка

Слободен печат

Акциска контрола на полицијата во Кавадарци и Неготино, изречени 93 мерки

Слободен печат

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, има и повредени

Слободен печат

Прилеп: МВР приведе лице кое се барало со потерница и го спроведе на издржување затворска казна во Битола

Слободен печат

Остави Коментар