8 C
Скопје

Стружанец криел оружје и муниција

Полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.В.(41) од Струга. Тој е осомничен дека незаконски чувал огнено оружје.

Во пријавата пишува дека на шести септември во село Мали Влај, полицијата извршила преглед на автомобил „мерцедес”, управувано од Д.М. (37) од Струга, во кое сопатник бил сега осомничениот. Полициските службеници кај него пронашле и одзеле две ловечки пушки, 12 куршуми за ловечка пушка, пиштол „црвена застава” со една рамка и осум куршуми.

Прочитајте и...  Приведен крадец од Штипско: За два месеца извршил 22 кражби од кои 11 сам

Поврзани вести

Денеска се регистрирани 307 нови случаи на ковид-19, починати се 14 лица

Слободен печат

Кикиљас: Не загрижуваат мутациите на коронавирусот

Слободен печат

Академик Беџети за концепцијата за основно образование: Дури и најдолгите патишта почнуваат со првите чекори

Слободен печат

Сенатот во понеделник ќе започне судење за отповикување на Трамп

Слободен печат

Османи: Процесот на проширување на ЕУ нема алтернатива

Слободен печат

Следното рочиште за „Таргет-Тврдина” ќе се одржи во вторник

Слободен печат

Остави Коментар