14 C
Скопје

Стружанец криел оружје и муниција

Полицијата до Основното јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.В.(41) од Струга. Тој е осомничен дека незаконски чувал огнено оружје.

Во пријавата пишува дека на шести септември во село Мали Влај, полицијата извршила преглед на автомобил „мерцедес”, управувано од Д.М. (37) од Струга, во кое сопатник бил сега осомничениот. Полициските службеници кај него пронашле и одзеле две ловечки пушки, 12 куршуми за ловечка пушка, пиштол „црвена застава” со една рамка и осум куршуми.

Поврзани вести

ВИДЕО | Мизо: Активно да се работи на економските реформи, во кадарот и стручната работна сила

Слободен печат

Работник пријавил физички напад од претпоставениот во Кавадарци

Слободен печат

СИПА уапси жена за финансирање на Исламска држава

Слободен печат

ВИДЕО| АСОМ: Нема потреба да се дислоцираат обложувалниците, влезот за малолетни и сега е забранет

Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ се убиените Црногорци со македонски пасош кои прошверцувале кокаин во вредност од над 300 милиони евра

Слободен печат

НБ: Поставеноста на монетарната политика е оценета како соодветна на макроекономските услови

Слободен печат

Остави Коментар