Струмица утрово е со највисок степен на аерозагаденост - Слободен печат

Струмица утрово е со највисок степен на аерозагаденост

Воздухот во Македонија денеска е почист, поради дождовите што ја зафатија државата, освен во Струмица каде мерните станици покажуваат значително загадување.

Границата е надмината само на мерната станица во Струмица, каде присуството на ПМ10 честички е 133 µg/m3, во Кочани е 16 µg/m3, а во Куманово е 14 µg/m3.

Прочитај повеќе

Вучиќ за авиолинијата Приштина-Белград: Постигнавме договор без да го признаеме Косово

Слободен печат

Околу 3.300 луѓе во БиХ годишно умираат поради аерозагадувањето

Слободен печат

РУСИЈА ЈА ЗГОЛЕМУВА ОДБРАНАТА НА АРКТИКОТ: Тука нема да можат да пројдат хиперсоничните ракети (ВИДЕО)

Слободен печат

Хакер открил и објавил листа со повеќе од 500.000 кориснички имиња и лозинки

Слободен печат

Локализиран пожарот во Белград

Слободен печат

Тачи за авиолинијата Приштина-Белград: Тоа е чекор напред за односите меѓу Косово и Србија

Слободен печат

Остави Коментар

seventeen − 10 =

Прочитај повеќе

Петровска: Постапката за набавка на обрасците е спроведена, а договорот е склучен согласно Законот за јавни набавки

Слободен Печат

Кои 12 амандмани ги предлага Путин?

Слободен Печат

САД одбележува ден на борецот за човекови права, Мартин Лутер Кинг

Слободен печат

НОВИ ДЕТАЛИ: Опожарен сплав во Белград (ВИДЕО)

Слободен Печат

Помпео: Треба да се прекине тиранијата на Мадуро

Слободен печат

Спасени дванаесет мигранти кои се обидувале да го преминат Ла Манш

Слободен печат