Струмичката ММА борачка Нина и нејзината свршеница добија ќерка (ФОТО)

Американската ММА борачка Нина Ансароф со потекло од Струмица, деновиве роди здраво девојче со вештачко оплодување.

Нина гордо го покажа трудничкото стомаче, а може да се забележи и големата тетоважа со македонско знаме, на кое е испишано нејзиното вистинско презиме, Ансарова / Фото: Инстаграм

Нина со нејзината вереница, Бразилката Аманда Нунес, која важи за голема ѕвезда во ултимејт фајт, се заедно веќе подолго време.

Тие лани oдлучиле дека сакаат да добијат дете, а пред некој ден желбата конечно им се исполни откако Нина на свет донесе здраво девојче.

Instagram

Интересен е фактот што вистинското презиме на Нина е Ансарова, нејзините баба и дедо се од Македонија, поточно од Струмица.

Струмичанката Нина има 34 години, таа е родена во САД и затоа настапува како Американка.

Нина и Аманда / Instagram

 

Прочитајте и...  Прекрасната Блејк Лајвли во панталони кои одговараат на секоја фигура: Актерката е вистинска модна кралица! (ФОТО)

Поврзани вести

Популарната серија „Animaniacs“ се враќа на малите екрани: Стивен Спилберг ги зафаќа актуелните теми во општеството (ВИДЕО)

Слободен Печат

Хју Грант и Никол Кидман во „Слом“

Слободен печат

Лекување заразени со ковид-19 со крвна плазма од оздравени е од мала корист

Слободен печат

Кои хороскопски знаци најтешко кажуваат: „Те сакам“

Слободен печат

Погледнете ги неверојатните уметнички дела на ова талентирано момче! (ВИДЕО)

Слободен Печат

ВИДЕО: Звучи како љубовна песна, но инспирирана е од хорор сцени од концентрационен логор: Морничавата позадина на легендарниот хит

Слободен печат

Остави Коментар